Ulaşan ve Erişen Türkiye 2053 Üniversiteler Arası Ar-Ge Fikir Yarışması

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkanlığı (UDHAM) tarafından üniversite öğrencileri arasında bir fikir yarışması düzenlenecektir. Bu kapsamda danışmanlığınızı yaptığınız öğrenci topluluklarına bu etkinliği paylaşmanızı rica ediyoruz.

Fikir yarışmasının temel amacı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı faaliyetleri kapsamında 2053 Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı ve 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası ile belirlenmiş tematik alanlar ve sektörel hedefler doğrultusunda sektör ihtiyaçlarına yönelik proje üretilmesini teşvik etmek ve üniversitelerde Ar-Ge kültürünü geliştirmektir. Bu amaç doğrultusunda düzenlenecek fikir yarışması ile öğrencilerde özgün fikirler sunma ve çözüm önerileri getirebilme kabiliyetini oluşturmak ve proje üretmelerini teşvik etmektir. Üretilecek özgün projelerin ülkemiz sektör koşullarına yansıtılarak çözüm getirici niteliklere sahip olması beklenmektedir.

 Fikir yarışması projeleri dört ayrı kategoride değerlendirilecektir. Karayolu, demiryolu, denizcilik ve havacılık sektöründeki projelerin her biri için ayrı ayrı derecelendirme yapılacaktır. Değerlendirme sonucunda en başarılı projelere çeşitli ödüller verilecektir.

Karayolu, Demiryolu, Denizcilik ve Havacılık Sektörü Kategorilerinde; 

  • Kategori Birincisi’ne : 50.000 TL,
  • Kategori İkincisi’ne : 25.000 TL,
  • Kategori Üçüncüsü’ne : 10.000 TL,  
  • Mansiyon ödülleri verilecektir. 

Yarışma başvuruları 1 Kasım 2023 – 31 Mart 2024 tarihleri arasında kabul edilecektir.

Başvurular, proje formlarının tam ve eksiksiz olarak doldurulması ve udham@uab.gov.tr mail adresine gönderilmesiyle gerçekleştirilecektir.

Son Başvuru Tarihi 31 Mart 2024 olarak belirlenmiştir.

Fikir yarışması hakkında daha fazla bilgi ve başvuru detayları aşağıdaki linkte yer almaktadır.

https://udham.uab.gov.tr/haberler/ulasan-ve-erisen-turkiye-2053-universiteler-arasi-ar-ge-fikir-yarismasi

ÇAKÜ Teknoloji Transfer Ofisi

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız
Yayınlanma Tarihi: 17 Ocak 2024 Çarşamba
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2024 Çarşamba